Latvijas elektrisko transportlīdzekļu Salidojums – starptautisks


Latvijas elektrisko transportlīdzekļu Salidojums – starptautisks

2015.gada 20.maijā Jelgavā pirmo reizi Latvijā notika elektrisko transportlīdzekļu Salidojums. Salidojumu organizēja biedrība „Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūra” un biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (Eiropas Komisijas programmas „Inteliģenta Enerģija Eiropai” projekta „Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības stratēģijas” ietvaros).

Daļa no Salidojuma dalībniekiem satikās Rīgā un uz Jelgavu svinīgi izbrauca kolonnā no Rīgas Rātslaukuma, demonstrējot rīdziniekiem gaisu nepiesārņojošo automobiļu priekšrocības.

Jelgavā, Pasta salā, Salidojuma dalībnieki dalījās pieredzē par šādu elektromobiļu, kopskaitā 30, ekspluatācijas pieredzi:

1) lēngaitas elektromobiļi: e-AIXAM city Premium; Melex;

2) ātrgaitas elektromobili: VW e-up!, BMW i3, Citroen Berlingo, Mazda RX8, Fiat Fiorino, Tesla S85, Nissan Leaf un Nissan e-NV200.


SIA EuroPark Latvia un SIA „Fortum Jelgava” pārstāvji pastāstīja par e-velosipēdu izmantošanu ikdienas darbā. LLU Tehniskās fakultātes Spēkratu institūta pārstāvis, profesors Dainis Berjoza, iepazīstināja ar pašu būvētajiem elektriskajiem velosipēdiem un skūteriem.

Salidojums, kas tika organizēts kā Latvijas pasākums, pārtapa par starptautisku, pateicoties „Fortum Oyj” ekipāžas no Somijas dalībai. „Fortum Oyj” elektromobiļa Nissan Leaf ekipāža apliecināja, ka cilvēki, kas vēlas izmantot elektromobiļus, atrod iespējas braukšanai arī ierobežotas ātrās un vidēji ātrās uzlādes infrastruktūras apstākļos Latvijā.

Salidojuma atbalstītāja, „Møller Auto Lidosta” Volkswagen centrs, sarūpētās balvas saņēma:

- nominācijā „Efektīvākais izmešu samazinājums ceļā uz Salidojumu” – Kristaps Sietiņš par atbraukšanu no Rīgas ar e-velosipēdu (pašbūvēts);

- nominācijā „Lielākais attālums ceļā uz Salidojumu” – „Fortum Oyj” ekipāža no Somijas (Nissan Leaf);

- nominācijā „Piepildītākais transportlīdzeklis ceļā uz Salidojumu” – žurnālistes Anitras Toomas un Kristapa Puriņa organizētā žurnālistu ekipāža (BMW i3).

Speciālu balvu „Par ekipāžas vienoto formu” saņēma Bauskas novada pašvaldības ekipāžas (diviVW e-Up!).

Avots: BIMAB, ZREA