Eiropas Mobilitātes nedēļu atklās Ar velo uz darbu diena


Eiropas Mobilitātes nedēļu atklās Ar velo uz darbu diena

Ar akciju Ar velo uz darbu 2016.gada 16. septembrī Latvijā tiks atklāta Eiropas Mobilitātes nedēļa. Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā no 2016.gada 16. līdz 22. septembrim 46 Eiropas un pasaules valstīs norisināsies vairāk kā 1500 dažādi pasākumi, kuros iedzīvotāji tiks mudināti izvēlēties veselībai un videi draudzīgākus pārvietošanās veidus.

Ar velo uz darbu dienā - 16. septembrī visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti doties ikdienas gaitās ar velosipēdu. Rīgas velobraucēji 16. septembrī tiek aicināti pulcēties pie Brīvības pieminekļa, kur no 7.30 - 09.30 rītā riteņbraucēji tiks lutināti ar karstu kafiju no Coffee Tower un našķiem. Ikvienam divriteņa īpašniekam būs iespēja veikt bezmaksas tehnisko apkopi. Akcijas laikā darbosies velosipēdu reģistrācijas punkts, ko nodrošinās Ceļu satiksmes drošības direkcija. Rīdziniekus sveiks un uzmundrinās TV un radio personība – gudrā pilsētniece Ketija Šēnberga.

Akcijas ietvaros paredzēti pasākumi arī Latvijas novados. Ikšķiles novada pašvaldības darbinieki dosies kopīgā velobraucienā, kā arī pie novada skolām darbosies divriteņu apkopes stacijas. Valmierā pašvaldības darbinieki kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem pārbaudīs velosipēdu stāvokli un tā atbilstību dalībai satiksmē. Savukārt Ādažos 16.septembrī, no plkst. 7.00 – 10.00 tiks sveikti visi riteņbraucēji, kas pārvietosies pa veloceliņu.

Ar velo uz darbu diena tiek īstenota Eiropas Komisijas iniciētās kampaņas Gudrais pilsētnieks/Eiropas Mobilitātes nedēļa ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), Rīgas Domes Satiksmes departamentu un Latvijas Riteņbraucēju apvienību.

Eiropas Mobilitātes nedēļas kampaņa aicina cilvēkus izmēģināt dažādus videi un veselībai draudzīgākus pārvietošanās veidus - izvērtēt, kāds pārvietošanās veids katrā situācijā ir visērtākais, vienlaikus risinot vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – samazināt satiksmes sastrēgumus pilsētās, mazināt atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu un uzlabot eiropiešu veselības stāvokli.

Mudinot iedzīvotājus izmēģināt velobraukšanu Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā no 16. - 22. septembrim Rīgā Coffee Tower punktos riteņbraucēji varēs iegādāties dzērienus ar 20% atlaidi. Vairāk informācijas Gudro pilsētnieku Facebook lapā @GudraisPilsetnieks.

Kontaktinformācija:
Maija Trikule-Pleša
Prospero sabiedriskās attiecības
Mob.: 22076439
E-pasts: maija.trikule@prospero.lv
www.facebook.com/GudraisPilsetnieks