2017.gada Elektrotransportlīdzekļu salidojums un Elektromobiļu maratons


2017.gada Elektrotransportlīdzekļu salidojums un Elektromobiļu maratons

Elektrotransportlīdzekļu salidojuma (Salidojums) atklāšanā ar savu redzējumu par e-mobilitāti Latvijā dalījās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, „Rīgas satiksme” direktora vietnieks tehniskā nodrošinājuma jautājumos Raitis Mazjānis, Nissan Nordic Europe pārstāvis no Lietuvas Plukys Mindaugas, VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” Elektromobilitātes vadības un koordinācijas daļas priekšnieks Pauls Beinarovičs, SIA „EuroPark Latvia” Valdes loceklis Mārtiņš Meisītis. Viesis no Lietuvas publiski informēja par elektromobiļu skaita straujo pieaugumu Lietuvā, sasniedzot 460 reģistrētos elektromobiļus (Latvijā – nepilni 300).

Elektromobiļu maratona (Maratons) dalībnieki precīzi iekļāvās laika grafikā un sekmīgi izbrauca maršrutu. Maratona kontrolpunktos, skolās, skolēni un skolotāji izrādīja lielu interesi par elektromobiļiem, novērtējot kluso un dinamisko gaitu, kā arī iepazīstoties ar neparasto konstrukciju. Interesi par e-mobilitāti apliecina arī skolēnu veiktie pētījumi, piem., Maratona kontrolpunktā pie Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas prezentētais.

Maratona laikā tika atklāts uzlādes punkts pie viesnīcas „Ērgļi”, kā arī restorāna un viesnīcas „Klidziņa”. Minētie uzlādes punkti papildinās asociācijas „Lauku ceļotāja” karti www.celotajs.lv/lv/geo/map?1 (Pakalpojumi), kā arī biedrības “Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” un AS Latvenergo uzturēto uzlādes punktu karti www.bimab.lv.

Salidojumu un Maratonu organizēja biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība”, atbalstīja nodibinājums „Rīgas tūrisma attīstības birojs” un Nissan Nordic Europe, sadarbības partneris – Iepirkšanās centrs Olimpia.

Maratona dalībnieku vārdā pateicamies Ogres novada pašvaldībai par iespēju izmantot elektromobiļu ātrās uzlādes staciju.