Par 2018.gada Elektrisko transportlīdzekļu salidojumu un Elektromobiļu maratonu


Par 2018.gada Elektrisko transportlīdzekļu salidojumu un Elektromobiļu maratonu

Elektrisko transportlīdzekļu salidojumā bija apskatāms e-skrituļdēlis, e-skrejriteņi, rūpnieciskie un pašizgatavotie e-velosipēdi, ap 25 elektromobiļi, Rīgas Satiksmes e-autobuss. Īpašu uzmanību piesaistīja e-auto Tesla, kas ir pieejams nomā.

Uz Salidojuma brīdi, saskaņā ar CSDD sniegto informāciju, Latvijā bija reģistrēti 459 elektriskie transportlīdzekļi (no e-mopēda līdz e-autobusam), no kuriem 365 – vieglie pasažieru vai kravas elektromobiļi.

Maratona dalībnieki ar jauno un iepriekšējo Nissan Leaf, diviem Nissan eNV200, VW e-Golf un e-Up!, BMW i3 un Ford Focus plānotajā laikā izbrauca kontrolpunktus, kur apmeklētājus iepazīstināja ar savu e-mobilitātes pieredzi, kā arī atbildēja uz jautājumiem.

Maratona dalībnieki informēja par Latvijas pieejamību elektromobiļu tūristiem pēc ātrās uzlādes tīkla darbības uzsākšanas 2018.gada vasarā. Papildus ātrajai uzlādei, elektromobiļu tūrisma attīstībai nepieciešama arī „uzlāde, kur jāapstājas”, pie atpūtas un apskates objektiem, tāpēc Maratona laikā tika atklāts parastās rozetes pieslēguma uzlādes punkts „K.Ulmaņa piemiņas muzejā „Pikšas””, kā arī pie viesu nama „Dzirnaviņas” Bikstos. Minētie uzlādes punkti papildinās nacionālo uzlādes punktu karti www.bimab.lv, asociācijas „Lauku ceļotājs” karti www.celotajs.lv/lv/geo/map?1 (atlases filtra izvēle sadaļā Pakalpojumi), kā arī dati tiks nosūtīti starptautiskam navigācijas uzņēmumam.

Salidojumu un Maratonu organizēja biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība”, atbalstīja nodibinājums „Rīgas tūrisma attīstības birojs” un Zemgales Plānošanas reģions, sadarbības partneris – iepirkšanās centrs „Olimpia”.