Jaunumi


2019-04-09

Daudzveidība e-mobilitātes stendā izstādē „Auto 2019”

Daudzveidība e-mobilitātes stendā izstādē „Auto 2019”

e-mobilitātes stendā izstādes „Auto 2019” hallē „Jauni auto” no 12. līdz 14.aprīlim:

 •  Hyundai Kona Electric (SIA „Skandi Motors”);
 • Volkswagen e-Golf (Volkswagen, Moller Auto Lidosta).
 •  Nissan Leaf (SIA „Norde”);
 • Latvijā radītais elektriskais pilsētas mikroautobuss „OPP” (SIA „eMobility”);
 • par elektromobiļu uzlādi – kā izvēlēties uzlādes staciju,  kas nepieciešams tās uzstādīšanai (SIA „MMX Energy” un SIA „Energolukss”);
 • par elektromobiļu ātrās uzlādes tīklu un tā attīstību (VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija”);
 • e-skrejriteņi un iespēja veikt testa braucienu (SIA „TOED Group” un SIA „AV transports”).


e-mobilitātes stendu organizē biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība”. Izstādes „Auto 2019” norises vieta: Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8, Rīgā.

2019-04-05

Elektrisko skrejriteni izmēģini izstādē „Auto 2019”!

elektro skrejritenis No 12. līdz 14.aprīlim izstādes „Auto 2019" hallē „Jauni auto” ģimenes zonā pie e-mobilitātes stenda testa braucienu laukumā ikviens interesents varēs izbraukt ar elektrisko skrejriteni.

E-skrejritenis paredzēts visu vecumu braucējiem, lai raiti, bez piepūles un bez stāvēšanas  sastrēgumos var pārvietotos pilsētvidē. E-skrejritenis ir ātri salokāms un kompakts, to visur var paņemt sev līdz. Autovadītājiem e-skrejritenis var noderēt „pēdējā kilometra” veikšanai.

Turpat varēs iepazīt e-auto "Volkswagen e-Golf", "Nissan Leaf" un "Hyundai Kona", uzlādes ierīces, kā arī Latvijā radītu elektrisko pilsētas mikroautobusu “OPP” .

2018-10-25

BiMAB aicina konsultēties ar elektromobiļu lietotājiem

Pirmo reizi izstādes “Auto 2019” hallē “Auto Exotica” e-auto ekspozīcijā interesentiem būs iespēja aprunāties un konsultēties ar elektromobiļu īpašniekiem: kā izvēlēties jaunu vai lietotu e-auto, kādas ir e-auto priekšrocības un ierobežojumi, un kāda ir e-auto lietošanas pieredze Latvijā.

e-auto ekspozīciju izstādē “Auto 2019” organizē “Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (BiMAB) un “Latvijas e-auto klubs”.

2018-10-23

e-mobilitātes stends „Viedais transports” izstādē „Vide un enerģija 2018”

e-mobilitātes stendu „Viedais transports” organizēja biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība”,  atbalstīja biedrība „Auto asociācija” Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā Viedās pilsētas klastera projekta ietvaros.

2018-10-09

Elektriskie transportlīdzekļi izstādē "Vide un Enerģija 2018".

Izstāde notiks 19.–21.oktobrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalas ielā 8, Rīgā.
e-mobilitātes stendā „Viedais transports”:

 • Tesla model S – elektromobilis pieejams nomai Latvijā;
 • jaunākie elektromobiļu modeļi – Rīgas elektriskie taksometri – apskatei un izbraucienam;
 • ūdeņraža trolejbuss (āra ekspozīcijā) un e-autobuss;
 • pārvietojamās elektromobiļu uzlādes iekārtas;
 • uzlādes iekārtas un viedās mājas risinājumi;
 • lēngaitas kravas elektromobilis ar paaugstinātu caurgājamību;
 • elektriskie skrejriteņi, velosipēdi un skūteri – apskatei un testa braucienam;
 • elektriskie motocikli (mopēdi).

e-mobilitātes stendu „Viedais transports” organizē biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība”,  atbalsta biedrība „Auto asociācija” Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā Viedās pilsētas klastera projekta ietvaros."

Turpat izstādē arī CSDD informācija par ātrās uzlādes staciju tīklu un tā attīstību.

2018-09-05

Par elektromobiļu salidojumu Stāmerienā

Tradicionālajā, trešajā, elektromobiļu ekipāžu salidojumā Stāmerienā, Bānīša svētkos, piedalījās 8 elektromobiļi. Salidojuma dalībnieki dalījās ar savu pieredzi, un Bānīša svētku apmeklētāji varēja iepazīties ar dažādiem elektromobiļu modeļiem: Nissan Leaf un eNV200 (jaunie (40kWh) un iepriekšējie modeļi), Volkswagen e-Golf un e-Up!, BMW i3.

Šogad Gulbenes-Alūksnes bānītis 2.septembrī ikvienu aicināja kopīgi svinēt savu 114.dzimšanas dienu un doties braucienā no Gulbenes uz Alūksni, piestājot stacijās, baudot dažādus pārsteigumus un jautras izdarības. Kā ierasts, salidojuma dalībnieki varēja baudīt priekšnesumus uz skatuves un dažādus gardumus svētku bazārā.

2018-08-23

Elektromobiļu maratons “Uzlādes tīkls savieno pilsētas”

Šī gada 30.augustā startēs elektromobiļu maratons “Uzlādes tīkls savieno pilsētas”. Maratona dalībnieku pirmais kontrolpunkts būs Jūrmalā, Jomas ielā 4 (Elektrum Energoefektivitātes centrs), plkst. 8:00-8:15.

2018-07-04

Elektromobiļu salidojums Bānīša svētkos 1.septembrī (papildināts)

Šī gada 1.septembrī  notiks tradicionālais, trešais, elektromobiļu ekipāžu Salidojums Bānīša svētkos, Stāmerienā.
Dalībnieku ierašanās – līdz plkst.12:00. Auto satiksme tiks atjaunota pēc apm. plkst. 15:30. 

Šogad Salidojums notiks īpašos apstākļos: Latvijā ir pieejams elektromobiļu ātrās uzlādes tīkls.

Salidojumā būs iespēja pārrunāt par elektromobiļu tūristu piesaisti, apmainīties ar pieredzi, iepazīties ar dažādiem elektromobiļiem, t.sk., ar jaunākajiem Nissan elektromobiļiem – 40kWh akumulatora Leaf un e-NV200.

Dalība Salidojumā – bez maksas. Pieteikumus dalībai Salidojumā sūtīt uz info@bimab.lv.

Salidojumu organizē Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība.

2018-05-30

Par 2018.gada Elektrisko transportlīdzekļu salidojumu un Elektromobiļu maratonu

Elektrisko transportlīdzekļu salidojumā bija apskatāms e-skrituļdēlis, e-skrejriteņi, rūpnieciskie un pašizgatavotie e-velosipēdi, ap 25 elektromobiļi, Rīgas Satiksmes e-autobuss. Īpašu uzmanību piesaistīja e-auto Tesla, kas ir pieejams nomā.

2018-04-27

4. elektrisko transportlīdzekļu salidojums

Tradicionālais, ceturtais, Elektrisko transportlīdzekļu salidojums notiks 2018.gada 24.maijā plkst. 9:00  – 12:30 pie i/c Olimpia,  Āzenes iela 5, Rīga. Dalība - bez maksas

Kā ierasts, Salidojumā būs iespēja publiski, izmantojot apskaņošanu, pastāstīt par savu e-mobilitātes pieredzi, kā arī jaunumiem. Noslēdzoties Salidojumam, starts tiks dots Elektromobiļu maratonam.

Pieteikumus dalībai Salidojumā līdz 18.maijam jānosūta info@bimab.lv, norādot:

 1. e-transporta modeli;
 2. elektromobiļa gadījumā – reģistrācijas Nr. bezmaksas stāvvietas organizēšanai Salidojuma norises laikā.

Facebook pasākums

2018-04-04

e-mobilitātes stends izstādē „Auto 2018”

Izstādes „Auto 2018” e-mobilitātes stendā 6. – 8.aprīlī informācija par jaunumiem elektrisko transportlīdzekļu un to uzlādes jomā Latvijā:

2017-10-17

Uzlādēt elektromobili? Nav nekā vienkāršāka!

Elektromobiļu, kā arī citu elektrisko transportlīdzekļu – e-velo, e-moto – konstrukcija paredz iespēju tos uzlādēt no parastās rozetes. Elektromobili var uzlādēt ar pieslēguma jaudu, kas vienāda ar ūdens kannas vai gludekļa jaudu. Elektromobiļa akumulatora pilnai uzlādei pie parastās rozetes jāpavada nakti vai pilnu darba dienu. Lai elektromobili uzlādētu ātrāk, kā arī varētu automobili stāvvietā sildīt, ir jāizmanto lielākas jaudas pieslēgumu, un tā salāgošanai ar elektromobili – speciālu uzlādes iekārtu.

2017-10-16

Ūdeņraža transporta tehnoloģija – realitāte Latvijā

Jaunumi par ūdeņraža-elektriskajiem transportlīdzekļiem uzzināmi e-mobilitātes stendā „Viedais transports” izstādē „Vide un Enerģija 2017” 19.–22.oktobrī.

2017-10-14

Elektriskais motocikls “ELMOTO 1” ARENA KROSS

21. oktobrī, “Arēnā Rīga”, motoru un adrenalīna šovā ARENA KROSS, būs iespēja no jauna redzēt, dzirdēt un sajust elektrisko transportlīdzekļu leģendu, elektrisko motociklu “ELMOTO 1”.

2017-10-13

E-mobilitātes stends „Viedais transports” izstādē "Vide un Enerģija 2017"

e-mobilitātes stends „Viedais transports” izstādē "Vide un Enerģija 2017", kas notiks 19.–22.oktobrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalas ielā 8, Rīgā:

2017-09-06

Atskats uz elektromobiļu salidojumu Bānīša svētkos.

2017.gada 2.septembrī notika otrais elektromobiļu ekipāžu Salidojums Bānīša svētkos, Stāmerienā, kur piedalījās:

2017-08-29

Elektromobiļi Bānīša svētkos

2017.gada 2.septembrī Stāmerienas stacijā notiekošo Bānīša svētku apmeklētāji no plkst.11:30 varēs iepazīties ar elektromobiļiem un to lietošanas pieredzi, uzzināt par atbalstu elektromobiļu lietotājiem un ātrās uzlādes staciju tīkla izveidi Latvijā.

Dalību elektromobiļu Salidojumā Bānīša svētkos jau pieteikuši:

2017-06-05

Eiropas Mobilitātes Nedēļa 2017

Eiropas Mobilitātes Nedēļa 2017 Latvijā un Eiropā norisināsies no 16. līdz 22.septembrim. Jau tradicionāli nedēļas ietvaros Rīgā un citviet Latvijā notiks "Ar velo uz darbu diena" (19.09.), kurā īpaši suminās velobraucējus, kā arī "Diena bez auto" (22.09.).

2017-06-02

2017.gada Elektrotransportlīdzekļu salidojums un Elektromobiļu maratons

Elektrotransportlīdzekļu salidojuma (Salidojums) atklāšanā ar savu redzējumu par e-mobilitāti Latvijā dalījās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, „Rīgas satiksme” direktora vietnieks tehniskā nodrošinājuma jautājumos Raitis Mazjānis, Nissan Nordic Europe pārstāvis no Lietuvas Plukys Mindaugas, VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” Elektromobilitātes vadības un koordinācijas daļas priekšnieks Pauls Beinarovičs, SIA „EuroPark Latvia” Valdes loceklis Mārtiņš Meisītis. Viesis no Lietuvas publiski informēja par elektromobiļu skaita straujo pieaugumu Lietuvā, sasniedzot 460 reģistrētos elektromobiļus (Latvijā – nepilni 300).

2017-05-18

Elektromobiļu maratons

2017.gada 23.maijā plkst. 13:00 no Elektrotransportlīdzekļu salidojuma norises vietas, Iepirkšanās centra „Olimpia” (Āzenes iela 5, Rīga), startēs Elektromobiļu maratons maršrutā Rīga – Ogre – Ērgļi – Madliena – Skrīveri – Ogre – Rīga.

2017-05-10

Elektrotransportlīdzekļu salidojums un Elektromobiļu maratona starts Rīgā

2017.g. 23.maijā plkst. 8:30 – 13:00 Iepirkšanās centra Olimpia ārējā auto stāvvietā (Āzenes iela 5, Rīga) notiks tradicionālais, trešais, Elektrotransportlīdzekļu – e-skūteru, e-velo, e-mopēdu, e-kvadriciklu, e-motociklu, e-auto – salidojums (Salidojums).

2017-04-24

Seminārā apskatāmi arī jaunākie elektromobiļi.

Elektrisko transportlīdzekļu seminārā „Elektrotransports un tā uzlāde Latvijā”, kas notiks 26.aprīlī plkst. 10:30 Elektrum Energoefektivitātes centrā (Jomas iela 4, Jūrmala), varēs arī iepazīties ar šādiem elektromobiļiem:

2017-04-19

E-mobilitātes seminārs 26.aprīlī

Biedrības „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” un Elektrum Energoefektivitātes centra tradicionālais pavasara seminārs šogad notiks 26.aprīlī plkst. 10:30 (dalībnieku reģistrācija). Semināra tēma: „Elektrotransports un tā uzlāde Latvijā”. Plānots, ka būs apskatāmi arī jaunākie, Latvijā pieejamie, elektromobiļu modeļi.

2017-04-12

„Auto 2017” e-mobilitātes stends

Izstādē „Auto 2017”, kas notika 7. – 9.aprīlī, biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” organizēja
e-mobilitātes stendu.

2017-04-04

E-mobilitātes stends izstādē „Auto 2017”

izstāde 2017

Izstādes „Auto 2017”, kas notiks 7. – 9.aprīlī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Rīgā, Ķīpsalas ielā 8, e-mobilitātes stendā:

2016-10-11

Ķīpsalā atklās jaunu elektromobiļu uzlādes vietu!

Ķīpsalā atklās jaunu elektromobiļu uzlādes vietu!Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrību (BIMAB) atklās elektrisko automobiļu uzlādes vietu, kur autovadītājs varēs pieslēgt savu auto un patstāvīgi veikt uzlādi, turklāt par uzlādi nebūs jāmaksā!

2016-10-08

E-mobilitātes stends izstādē „Vide un Enerģija 2016”.

Izstādes „Vide un Enerģija 2016”, kas notiks 13.–16.oktobrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Rīgā, Ķīpsalas ielā 8, e-mobilitātes stendā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunumiem un pieredzi e-transporta jomā:

2016-09-14

Eiropas Mobilitātes nedēļu atklās Ar velo uz darbu diena

Ar akciju Ar velo uz darbu 2016.gada 16. septembrī Latvijā tiks atklāta Eiropas Mobilitātes nedēļa. Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā no 2016.gada 16. līdz 22. septembrim 46 Eiropas un pasaules valstīs norisināsies vairāk kā 1500 dažādi pasākumi, kuros iedzīvotāji tiks mudināti izvēlēties veselībai un videi draudzīgākus pārvietošanās veidus.

2016-09-08

Bezizmešu transportlīdzekļi Jelgavā

Sestdien, 10.septembrī 6.Metāla svētkos Jelgavā, Pasta salā, bez maksas būs iespēja iepazīt šādus bezizmešu transportlīdzekļus:

2016-08-29

Ar elektromobiļiem Bānīša svētkos

2016.gada 3.septembrī Stāmerienas stacijā notiekošajos Bānīša svētkos piedalīsies elektromobiļi VW e-up!, Nissan Leaf, Nissan e-NV200 un BMW i3. Brauciens ar elektromobili uz Bānīša svētkiem ir kļuvis iespējams pateicoties Gulbenē 2014.gadā uzstādītajai ātrās uzlādes stacijai. Gulbenes uzlādes stacija ir iekļauta gan Latvijas, gan starptautiskajās uzlādes punktu kartēs, tādejādi pievēršot elektromobiļu ceļotāju uzmanību Gulbenes novadam.

2016-07-19

RīgaTV 24 raidījums "Dienas personība"

RīgaTV 24 raidījums "Dienas personība ar Veltu Puriņu" katru darba dienu plkst. 09.30. Raidījuma viesis: Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības vadītājs Arnis Bergs

2016-07-18

TV24 Preses klubs - elektromobīļi

Studijas viesi:Arnis Blodons, Ilze Jurkāne, Indulis Emsis

2016-07-15

Elektromobiļiem bezmaksas stāvvietas Rīgā – vai ar to pietiks?

Kā informēja Rīgas dome, no 1.jūlija "... elektroautomobiļus, kuriem uzstādīta atbilstoša valsts reģistrācijas numura zīme, varēs novietot Rīgas satiksmes apsaimniekotajās autostāvvietās bez maksas, izņemot apakšzemes autostāvvietā K.Valdemāra ielā 5a. Tas attieksies uz pilnīgi visām zonām, un šim pakalpojumam nebūs laika ierobežojuma."

2016-05-15

Atskats uz elektrisko transportlīdzekļu salidojumu un elektromobiļu maratonu

elektrisko transportlīdzekļu salidojums 2016.g. 5. un 6.maijā norisinājās elektrisko transportlīdzekļu salidojums un elektromobiļu maratons. Video medijos:

2016-05-13

Elektromobiļi starp nezināšanu un faktiem.

Diskutējot par bateriju elektromobiļu (tikai vilces akumulators jeb baterija un tikai elektromotors; BEM) pielietojumu, bieži vien tiek aizmirsta automobiļa tehnoloģiju evolūcija un esošā daudzveidība.

2016-05-06

Elektrisko transportlīdzekļu salidojums un elektromobiļu maratona starts Rīgā

Iepirkšanās centra Olimpia ārējā auto stāvvietā (Āzenes iela 5, Rīga) notiks Latvijā otrais elektrisko transporta līdzekļu – e-skūteri, e-velo, e-mopēdi, e-kvadricikli, e-auto – Salidojums.

2015-08-21

Konkurss „Draudzīgs velosipēdistam” – līdz 1.septembrim

Gudrie pilsētnieki sadarbībā ar portālu Veloriga (Divritenis) un Latvijas Riteņbraucēju apvienību aicina piedalīties konkursā Draudzīgs velosipēdistam, kura mērķis ir veicināt drošu velonovietņu, velosipēdu glabāšanas vietu un citu velosipēdistiem draudzīgu risinājumu ieviešanu.

2015-08-21

Elektromobiļi, uzlādes stacijas un e-velosipēdi izstādē Ķīpsalā

No 15. līdz 18. oktobrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā izstādē „Vide un Enerģija 2015” e-mobilitātes stendā varēs iepazīties ar šādiem jaunākajiem elektromobiļu modeļiem:

2015-06-17

TV raidījums „Zebra”, 27.05.2015 - Latvijas 1.elektrotransporlīdzekļu salidojums

Latvijas 1.elektrotransporlīdzekļu salidojums un elektromobiļu maratons „Izbaudi Zemgali nesteidzoties”, 2015.gada 20.-22.maijs TV raidījums „Zebra”, 27.05.2015.
2015-06-08

6.jūnija raidījuma "Auto ziņas" sižets par elektrisko transportlīdzekļu Salidojumu

Kā ir diendienā braukt ar bezizmešu automašīnu? Reportāža no elektrauto salidojuma Jelgavā

http://tvplay.skaties.lv/parraides/auto-zinas
2015-06-01

Pirmais elektromobiļu maratons Latvijā

2015.gada 20.-22.maijā notika Latvijā pirmais elektromobiļu maratons "Izbaudi Zemgali nesteidzoties 2015" maršrutā Āne - Jelgava - Auce - AS "Latvijas valsts meži" Tērvetes dabas parks - Eleja – Bauska. Maratonu organizēja biedrība „Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūra” (ZREA) un biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (BIMAB), Eiropas Komisijas programmas „Inteliģenta Enerģija Eiropai” projekta „Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības stratēģijas” ietvaros. Maratonu atbalstīja „Møller Auto Lidosta” Volkswagen centrs.

2015-05-29

Latvijas elektrisko transportlīdzekļu Salidojums – starptautisks

2015.gada 20.maijā Jelgavā pirmo reizi Latvijā notika elektrisko transportlīdzekļu Salidojums. Salidojumu organizēja biedrība „Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūra” un biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (Eiropas Komisijas programmas „Inteliģenta Enerģija Eiropai” projekta „Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības stratēģijas” ietvaros).

2015-05-01

Salidojumā apskatāmie elektriskie transportlīdzekļi

20.maijā plkst. 11:00-15:00 Jelgavā, Pasta salā, notiks elektrisko transportlīdzekļu (ETL) Salidojums. Dalība Salidojumā un apmeklējums – bez maksas.

2015-05-01

Elektrisko transportlīdzekļu salidojums

20.maijā plkst. 11:00-15:00 Jelgavā, Pasta salā, notiks elektrisko transportlīdzekļu Salidojums.
Dalība Salidojumā un apmeklējums – bez maksas.

2015-03-19

18.martā seminārs „KPFI elektromobiļi: pirmā ziema

18.martā plkst. 11.00 AS „Latvenergo” Energoefektivitātes centrā Jomas iela 4, Jūrmala, notiks Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības un AS „Latvenergo” Energoefektivitātes centra organizētais bezmaksas seminārs „KPFI elektromobiļi: pirmā ziema”.

2014-11-25

Elektromobiļi - ne tikai CO2

Neatkarīgās Rīta Avīzes 2014.gada 3.novembrī publicētajā rakstā "Eiropas gaisu piesārņos ar naudas smaržu" aicināts CO2 izmešu apjoma samazināšanai novirzīto naudu izlietot maksimāli efektīvi un atbilstoši Latvijas interesēm. Diemžēl, neapstrīdami atbalstāmais aicinājums rakstā pamatots ar nepilnīgiem apgalvojumiem par elektromobiļu pielietojumu. Tālāk sniegti minēto apgalvojumu precizējumi.